Jak opanować podstawy języka angielskiego?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Nauka języka – przekonaj się, że warto

Znajomość języka angielskiego, nawet na poziomie podstawowym, jest przydatna zarówno na gruncie prywatnym, jak i zawodowym. Umiejętność porozumiewania się przy użyciu prostych zwrotów może uchronić Cię od stresujących sytuacji m.in. w podróży. Sposobów na jego naukę jest kilka. Część z nich przedstawiamy poniżej.

Zajęcia w szkole językowej

Zapisanie się na kurs językowy to prawdopodobnie jedna z najczęściej wybieranych opcji, jeśli chodzi o naukę języka od podstaw. Nie musisz się bać, że trafisz do grupy, gdzie pozostali kursanci będą znali angielski od Ciebie. Między innymi szkoła językowa w Śremie oferuje zajęcia dla dorosłych, gdzie opanujesz podstawy angielskiego w grupach stworzonych na bazie znajomości języka uczestników kursu.

Lekcje prowadzone są również przez native speakerów, co pozwoli Ci szybciej przyswoić akcent. Szkoły językowe coraz częściej wychodzą naprzeciw kursantom, którzy nie zawsze mają czas na odbywanie zajęć stacjonarnie i oferują im zajęcia online. Więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie: https://leaderschool.pl/srem/

Rozpoczęcie nauki angielskiego w takiej szkole ma wiele zalet. Należy do nich:

– pewność, że opanujesz gramatykę od podstaw

– fakt, że nauczysz się prawidłowo mówić w języku angielskim

– wszelkie błędy oraz niepewności dotyczące czy to zwrotów, czy zasad gramatyki, możesz na bieżąco omówić z lektorem

Korzystaj z aplikacji

Współczesna technologia oferuje wiele możliwości na poznanie obcego nam języka. Jednym z nim są dedykowane temu aplikacje. Najpopularniejszą jest Duo Lingo, za pomocą której poznasz podstawowe zwroty w języku angielskim oraz będziesz mógł posłuchać wymowy poszczególnych wyrazów. Korzystanie z aplikacji może być też ciekawym uzupełnieniem zajęć na kursie.

Oglądaj filmy i seriale z napisami

Dostęp do platform VOD daje Ci okazję do „osłuchania się” z różnymi akcentami języka angielskiego. Jeśli jesteś dopiero na początku swojej nauki, oglądaj seriale i filmy z polskimi napisami. Z czasem, gdy Twoja znajomość angielskiego będzie się zwiększać, postaraj się włączać produkcje w oryginale i włączać angielskie napisy – pozwoli Ci to sprawdzić jednocześnie wymowę oraz zapis wyrazów.

Dobrym pomysłem jest też oglądanie bajek dla dzieci po angielsku. Tego rodzaje produkcje skupiają się na tym, aby uczyć dzieci poprawnej wymowy, więc kwestie są proste i wymawiane bardzo dokładnie.

Czytaj proste artykuły po angielsku

Aby „zanurzyć się” w nauce języka, warto także sięgać po artykuły zawierające używane na co dzień słownictwo. Możesz przeglądać zagraniczne portale albo czytać teksty skierowane do dzieci czy młodzieży. 

Poszukaj grup językowych

Jeśli znasz już podstawowe zwroty, warto, abyś popracował nad ich poprawnym użyciem. Możesz to zrobić, na przykład spotykając się w swoim mieście z ludźmi z zagranicy, którzy w zamian za pomoc w nauce polskiego, oferują konwersacje w języku angielskim. Informacje o takich spotkaniach przeważnie dodawane są w social mediach.

Język angielski nie jest trudny w nauce, zwłaszcza w dobie dostępu do internetu oraz szerokiej oferty szkół językowych oferujących rozmaite metody nauczania. Pamiętaj, że wiele zależy też od Twoich chęci i nie zrażaj się, gdy na początku będziesz miał problemy. Powodzenia!

Fot.: Edho Pratama/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*