Na walizkach, czyli zalety przeprowadzki w nowe miejsce

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Przeprowadzka do nowego miasta lub nawet kraju jest zawsze wyzwaniem – nie tylko logistycznym. Zmienia się całe otoczenie, w dawnym miejscu zamieszkania zostawiamy rodzinę, przyjaciół, ulubione miejsca i przyzwyczajenia. Warto jednak skupić się przede wszystkim na szansach, które daje nowy początek.

Nowy początek

Możliwość zaczęcia od nowa zawsze jest w życiu pewnego rodzaju świętem, któremu towarzyszą swoiste rytuały. Wszystko jest inne, nowe i ciekawe. Również my sami chcemy często odciąć się od tego, co było dla nas balastem w dotychczasowym życiu. Niesatysfakcjonujące nas relacje z innymi ludźmi, nielubiana praca lub nasze własne nawyki, których w głębi duszy nie lubiliśmy, mogą pozostać jedynie w naszym starym życiu. Nowe miejsce i początek to czas wyzwań i postanowień, które mogą nas zmienić na lepsze.

Urządzanie nowego domu
(fot. HiveBoxx, źródło: unsplash.com)

Nauka zaradności

Nowe miasto lub kraj to zawsze wyzwania, którym musimy sprostać, nim się na dobre zaaklimatyzujemy. Można liczyć na pomoc życzliwych osób, ale zawsze to do nas będzie należał główny wysiłek w staraniach, by się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Jeśli się uda – tym większa satysfakcja i powód do zadowolenia.

Zbudowanie poczucia niezależności

Przeprowadzenie się do nowego miejsca, wszystko jedno – kraju czy miasta, stanowi przezwyciężenie przeszkód, przyzwyczajeń i zdecydowanie nie jest życiowym pójściem na łatwiznę. Wyrażamy w ten sposób pełną gotowość na to, co przyniesie los i stajemy do walki o ciekawszą, lepszą przyszłość. To już samo w sobie może być powodem do dumy, podbudowania własnego ego i wzrostu pewności siebie, bo ostatecznie jednak się odważyliśmy.

Poznanie nowych ludzi

Kwestia pojawienia się nowych ludzi w naszym życiu dzieje się przy okazji przeprowadzki. Nawet jeśli tęsknimy za przyjaciółmi z poprzedniego miejsca zamieszkania, to los może dla nas okazać się bardzo łaskawy. Nowi przyjaciele, znajomi, być może miłość – to tylko jedno oblicze zmiany miejsca zamieszkania. Z punktu widzenia zawodowego lub biznesowego możemy zdobyć nowe, cenne kontakty. To nowe kontakty zawodowe i rozbudowa ich sieci może w przyszłości przyczynić się do rozwoju kariery lub powodzenia we własnej działalności gospodarczej.

Dwie kobiety na pomoście
(fot. Yanapi Senaud, źródło: unsplash.com)

Poszerzenie horyzontów

Porzucenie strefy komfortu daje szerszą perspektywę życiową. W wielu aspektach może prowadzić do zmiany postaw i poglądów. Nagle okazuje się, że można żyć w zupełnie różny sposób od tego, do którego przywykliśmy. Dodatkowo – życie takie może być bardzo piękne i inspirować do dalszych zmian.

Rozwój osobisty

Korzyścią z przeprowadzek, która łączy czysto ludzkie aspekty z zawodowymi, jest szansa na rozwój osobisty. Człowiek rozwija się przez całe swoje życie, ale to przeprowadzki bywają katalizatorami procesów rozwoju, bo niosą cały zestaw nowych możliwości i wyzwań.

Możliwość awansu zawodowego

Mnóstwo korzyści z przeprowadzek związane jest z perspektywami zawodowymi. Przeprowadzka bardzo często powodowana jest tym, że praca w dotychczasowej firmie, mieście lub nawet kraju nie mogła dać nam już niczego więcej. Szczyt korzyści i rozwoju, które mogliśmy pozyskać, został osiągnięty. Oczywiście praca nie jest w życiu wszystkim, ale perspektywa awansu zawodowego w branży, którą się bardzo ceni, jest nie do pogardzenia. 

Osoba idąca w górę po schodach
(fot. Lindsay Henwood, źródło: unsplash.com)

Lepszy poziom życia

Za zmianą pracy i podyktowaną nią przeprowadzką idzie zwykle osiągnięcie wyższego statusu materialnego. Poprawa sytuacji finansowej jest najczęściej koniecznym motywem, którym kierują się pracownicy decydujący się na relokację. Jakość życia nie jest jednak uzależniona wyłącznie od wysokości przelewów bankowych, które spływają na nasze konto. Może się okazać, że dzięki przeprowadzce za pracą uda nam się trafić do miasta, o zamieszkaniu, w którym od zawsze marzyliśmy lub poznaniu przez własne doświadczenia kultury, która nas fascynuje. 

Zdjęcie główne artykułu: fot. HiveBoxx, źródło: unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*