Ubezpieczenie assistance, które pomoże Ci w najtrudniejszych sytuacjach

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Assistance to jedno z ubezpieczeń, w które inwestuje się dobrowolnie. Ubezpieczenie tego rodzaju umożliwia kierowcy uzyskanie pomocy w sytuacjach, które mogłyby wydawać się bez wyjścia. Dowiedz się, czym jest assistance i dlaczego warto je wykupić.

Czym jest ubezpieczenie assistance?

Ubezpieczenie assistance pomaga rozwiązać problemy, które często spotykają nas podczas podróży samochodem. Jeśli jesteśmy posiadaczami polisy assistance, gdy wydarzy się nieszczęśliwy wypadek czy awaria, możemy zadzwonić do swojej ubezpieczalni, a ta ruszy nam z pomocą – zatroszczy się o holowanie auta i zadba o to, abyś i Ty mógł udać się do bezpiecznego miejsca. Polisy assistance mogą różnić się od siebie w zależności od tego, co obejmuje dany pakiet. Wybór odpowiedniego ubezpieczenia warto zatem dobrze przemyśleć.

Niektórzy kierowcy lekceważą wykupienie polisy assistance, ponieważ sądzą, że nigdy im się nie przyda. Jest to jednak złudna oszczędność. Nierzadko zaskakują ich także koszty, które muszą ponieść, gdy są akurat na zagranicznym wyjeździe, a ich samochód dozna awarii.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze assistance?

Wybierając ubezpieczenie assistance, należy przede wszystkim bardzo uważnie rozważyć wszystkie jego oferty. Istnieje kilka aspektów, które powinniśmy wziąć pod uwagę. Jest to m.in. obszar, jaki obejmuje assistance, i czy z polisy nie są wyłączone poszczególne kraje. Jeśli wybierasz się na wycieczkę do Francji, a kraje, które znajdują się po drodze, nie wliczają się w daną polisę, powinieneś zdecydować się na inną opcję.

Kolejnymi ważnymi sprawami jest to, na jaką odległość Twój samochód może być holowany w ramach pakietu, a także to, czy w razie awarii pojazdu przysługuje Ci auto zastępcze. Poszczególni ubezpieczyciele mogą oferować także szeroki wybór usług serwisowych auta czy opłacać hotel ubezpieczonego na czas, w którym jego auto jest niesprawne. Warto zwracać uwagę szczególnie na oferty tego rodzaju.

Czy moja polisa assistance działa poza granicami Polski?

Wiele osób dostaje assistance jako dodatek do ubezpieczenia OC. Czy w każdym z takich wypadków jesteśmy ubezpieczeni również za granicą?

Okazuje się, że nie. W wielu sytuacjach jest to polisa, która działa jedynie na terenie Polski. Planując zagraniczne wycieczki, warto zdecydować się na usługę taką, jak assistance Europa bez limitu kilometrów – znalezienie tego rodzaju oferty ubezpieczenia jest możliwe. Warto zainwestować także w ubezpieczenie, które obejmuje holowanie na odległość 1000 km i więcej, w zależności od tego, do jakiego kraju się wybierasz.

Jak znaleźć najkorzystniejszą ofertę ubezpieczenia assistance?

Niezależnie od stażu za kierownicą, każdego kierowcę interesują tylko najlepsze oferty ubezpieczeń. Jak je znaleźć? Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoje ubezpieczenie nie było nadto kosztowne, a przy tym obejmowało wiele usług, warto zasugerować się poradami i statystykami ekspertów z tej dziedziny, przykładowo ze strony rankomat.pl. Przejrzyście porównane ze sobą oferty ubezpieczeń takich, jak assistance pokaże Ci też kalkulator AC.

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*