Oferty sprzedaży wierzytelności – na te ogłoszenia zwróć uwagę!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Oferty sprzedaży wierzytelności – na te ogłoszenia zwróć uwagę!

Materiał Partnera

Inne

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jeśli planujesz zainwestować pieniądze w wierzytelność hipoteczną, nie pozostawiaj wyboru przypadkowi i skrupulatnie przejrzyj dostępne oferty sprzedaży wierzytelności – tylko wtedy będziesz mieć pewność, że ryzyko zostało zminimalizowane, a zyski będą satysfakcjonujące. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań i dowiedz się, kiedy taka inwestycja jest trafnym wyborem!

Zakup wierzytelności hipotecznej – na czym polega?

Kupując wierzytelność hipoteczną, przejmujesz dług od dotychczasowego wierzyciela i – płacąc mu ustaloną cenę – stajesz się nowym podmiotem mogącym ubiegać się o spłatę zadłużenia. Po wpisaniu Cię do księgi wieczystej nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie wierzytelności możesz podjąć stosowne kroki w celu odzyskania pieniędzy. Do wyboru masz drogę polubowną – wystarczy, że skontaktujesz się z dłużnikiem i wspólnie ustalicie sposób uregulowania płatności, możesz też wystąpić na przymusową i skorzystać z pomocy komornika.

Jakie wierzytelności kupować, aby zminimalizować ryzyko inwestycji?

Przeglądając oferty sprzedaży wierzytelności hipotecznych, zwracaj uwagę na:

  • brak przedawnienia – jeśli poprzedni wierzyciel dopełnił stosownych formalności, przedawnienie nie nastąpiło,
  • wymagalność – oznacza, że termin płatności wierzytelności już minął,
  • bezsporność – nie występują żadne kwestie mogące zakłócić proces odzyskiwania długu, a dłużnik nie może zakwestionować faktu zadłużenia.

Kiedy warto kupić wierzytelność hipoteczną?

Jest to rozwiązanie dla inwestorów świadomych tego, że odzyskiwanie należności może potrwać jakiś czas, więc zwrot nie pojawi się od razu. Chcąc kupić wierzytelność, musisz dysponować odpowiednimi zasobami finansowymi – ceny wierzytelności hipotecznych są dość wysokie, jednak często podlegają negocjacji i są znacznie niższe niż realna wartość zabezpieczającej wierzytelności. Znając ryzyko i szanse związane z takimi inwestycjami, możesz podjąć trafną decyzję i ocenić, czy to rozwiązanie odpowiednie dla Ciebie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*