Quora – serwis dla ciekawych świata

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Internet jest świetnym miejscem, w którym możesz zabić czas, oglądając nieskończoną liczbę zabawnych filmów o psach lub kotach. Kupisz tutaj niezbędne rzeczy jednym kliknięciem, a nawet stworzysz własnego bloga lub stronę. A jeśli szukasz odpowiedzi na pytania, zajrzyj na popularny serwis Quora!

Czym jest Quora?

Szukasz odpowiedzi na pytanie? Zastanów się, co wtedy robisz. Po prostu wpisujesz frazę w Google i masz nadzieję, że istnieje bezpośrednia odpowiedź? Przeszukujesz media społecznościowe, by trafić na dyskusję na konkretny temat? A kiedy w końcu znajdziesz odpowiedź, skąd wiesz, że jest prawdziwa? Jeśli znalazłeś się w takiej sytuacji, przyjrzyj się serwisowi Quora. Cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Sprawdź, czy znajdziesz tutaj odpowiedź na swoje pytanie!

Znak zapytania namalowany na murze
(fot. Jac Alexandru, źródło: unsplash.com)

Quora to interesująca witryna, która jest częściowo wyszukiwarką, a częściowo platformą społecznościową. Możesz tutaj odpowiadać na pytania z dziedzin, na których się znasz. Serwis został założony w 2009 roku przez dwóch byłych pracowników Facebooka. Odnotowała ogromny wzrost popularności, gdy dziennikarz Vox’s Recode, Theodore Schleier określił Quora mianem bardziej zorganizowanej wersji Yahoo Answers, bardziej klasycznego Reddita i upartej Wikipedii.

Czy można traktować Quora jako wiarygodne źródło?

Możesz tutaj wyszukiwać pytania, aby uzyskać odpowiedzi na interesujące Cię zagadnienie lub udzielać odpowiedzi na konkretne pytania. Zastanawiasz się, czy informacje pozyskane w ten sposób są wiarygodne? Na szczęście coraz więcej ekspertów branżowych angażuje się w odpowiadanie na pytania.

Jak korzystać z serwisu?

Kobieta z laptopem
(fot. Sincerely Media, źródło: unsplash.com)

Zarejestruj się w serwisie za pomocą Google, Facebooka lub e-maila. Kiedy już to zrobisz, wyświetli Ci się ekran z prośbą o wybranie 10 tematów, które najbardziej Cię interesują. Następnie musisz wypełnić profil. Składa on się z kilku sekcji. Należy dodać zdjęcie i dane uwierzytelniające. Wpisz branżę lub sektor, w którym masz doświadczenie. Oprócz tego podaj, na jakim stanowisku pracujesz. Dla twórców Quory bycie wiarygodnym źródłem informacji jest niezwykle ważne. W związku z tym wypełnij profil najlepiej jak potrafisz.

Wspomniane informacje będą widoczne, gdy ktoś wyświetli Twój profil. Poniżej znajduje się sekcja, w której możesz dodać krótki opis o sobie.

Po prawej stronie profilu znajdują się dwie dodatkowe sekcje. W jednej powinieneś dodać informacje o zatrudnieniu i wykształceniu, a w drugiej tematy, na których się znasz. 

Poznaj serwis Quora!

Kawa i wino
(fot. Nathan Dumlao, źródło: unsplash.com)

Nawet jeśli spędzasz dużo czasu w innym miejscu na Quora, zajrzyj na swój kanał. To jedno z najlepszych miejsc, w których możesz znaleźć pytania z interesujących Cię tematów. Na początku kanał będzie składał się tylko z tych zagadnień, które podałeś w czasie rejestracji. Z czasem możesz dodać więcej tematów.  Wystarczy, że w dowolnym momencie wpiszesz temat w polu wyszukiwania u góry serwisu, wybierzesz go, aby otworzyć stronę i klikniesz “Obserwuj”. Teraz istotne pytania z tego zagadnienia będą automatycznie dodawane na Twój kanał. 

Zastanawiasz się, jak anulować dany temat? To bardzo proste! Przejdź do strony z tematem, który obserwujesz. Teraz kliknij niebieski przycisk “Obserwuj”. Zmieni wtedy kolor na biały, wskazując, że nie obserwujesz już strony.

Zaangażowana społeczność

Na Quorze nie brakuje tematów. Możesz przeglądać pytania i odpowiedzi z wybranych zagadnień i wyświetlać je na swoim kanale. Dużą popularnością cieszą się następujące tematy: 

  • nauka,
  • matematyka,
  • filozofia,
  • filmy,
  • fotografia,
  • aplikacje mobilne,
  • kulinaria,
  • kreatywne pisanie.

Większość treści w serwisie jest naprawdę przydatna. Co ciekawe, informacje pochodzą od ludzi z całego świata. Niektóre pytania dotyczą faktów, inne wymagają opinii ekspertów, a jeszcze inne związane są z doświadczeniami. Użytkownicy chętnie dzielą się swoimi przeżyciami, przemyśleniami, sekretami i spostrzeżeniami. Dzięki temu możesz spojrzeć na wiele rzeczy z zupełnie innej perspektywy. Istnieje również system głosów za i przeciw. Im lepsza odpowiedź, tym więcej pozytywnych głosów dostaniesz. Warto więc wyczerpująco odpowiedzieć na pytanie.

Zdjęcie główne artykułu: fot. SOPA Images / LightRocket / Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*