Zaburzenia emocjonalne młodych osób. Kurs dla pracujących z młodzieżą

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pomimo rosnącej świadomości w zakresie profilaktyki problemów psychicznych, część społeczeństwa wciąż ma tendencję do ich bagatelizowania. Postawa taka nasila się jeszcze bardziej, gdy mowa o dzieciach i młodzieży. W końcu jakie problemy mogą mieć beztroscy najmłodsi? Okazuje się, że całkiem spore.

Okres pandemii także niczego nie ułatwił. Odizolowanie od rówieśników, zamknięcie w domach, nowa forma nauczania – to tylko niektóre z problemów, którym młode osoby musiały stawić czoła. Zmiany następowały nagle i wymagały bardzo szybkiego dostosowania się, co dla wielu okazało się źródłem stresu, lęku i obciążenia emocjonalnego.

Praktyczne warsztaty

Platforma edukacyjna Uniqskills dodała do swojej oferty kurs , skierowany przede wszystkim do psychologów, terapeutów i innych osób, które na co dzień zajmują się pracą z młodzieżą.

Smutna nastolatka
(fot. Maria Lysenko, źródło: unsplash.com)

„Zaburzenia emocjonalne dzieci i młodzieży. Jak pracować z lękiem, stresem oraz trudnymi emocjami dziecka i nastolatka?” to warsztaty dostępne online. Po uiszczeniu jednorazowej opłaty 60 zł, kursanci zyskują dostęp do wszystkich materiałów na 270 dni.

O czym będzie mowa?

Warsztaty skupią się na czterech głównych płaszczyznach:

  • po czym rozpoznać, że dziecko boryka się z kryzysem i nadmiernym stresem?
  • jak diagnozować problemy młodych osób?
  • co wpływa na kondycję psychiczną młodzieży?
  • jakich metod i technik terapeutycznych używać?

Kurs prowadzi Karolina Maniewska. Poza wypowiedziami ekspertów-praktyków, chętni uzyskają także dostęp do godzinnego materiału szkoleniowego w formie wideo. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie Uniqskills.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*