Psia kość! Co nam daje przeklinanie?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Zastanawiasz się, czy z przeklinania płynie jakiś pożytek? W takim razie sięgnij po ciekawą książkę Emmy Byrne „Bluzgaj zdrowo. O pożytkach z przeklinania”. To zabawna lektura, która prowokuje do myślenia. Entuzjazm autorki do tego kontrowersyjnego zagadnienia naprawdę zachęca do czytania. W tej błyskotliwej, debiutanckiej książce popularnonaukowej Emmy Byrne analizuje najnowsze badania, aby pokazać, dlaczego warto przeklinać. 

O czym jest ta książka?

Bada przekleństwa pod różnym kątem – dlaczego, jak i kiedy to robimy, a także, w jakim świetle nas stawia. Autorka przedstawia ciekawe wyniki badań. Prezentuje również oryginalne eksperymenty naukowe. Zastanawiasz się, czy istnieje jakiś związek między chorobą Tourette’a i przeklinaniem? A może chcesz przeczytać o szympansie, który przeklinał swojego opiekuna w języku migowym? W takim razie prezentowana lektura z pewnością Ci się spodoba. Według Byrne wulgaryzmy są fundamentalną częścią naszego języka i odgrywają istotną rolę w naszym rozwoju.

Często przeklinasz, gdy czujesz się zdenerwowany lub sfrustrowany? Chcesz przeczytać, co o tym zjawisku sądzą naukowcy? Serdecznie polecamy Ci tę książkę!

Zdjęcie główne: Julien L/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*