Sesja biznesowa Warszawa – dlaczego warto jest skorzystać z niej jak najszybciej?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Współcześnie coraz trudniej jest spotkać przedsiębiorcę, który uważałby, że sesja biznesowa nie jest mu potrzebna. Dobry wizerunek ma obecnie znaczenie w większości branż. Dzięki niemu jesteśmy w stanie przekonać do siebie klientów, a dodatkowo zyskać przewagę nad konkurencją. Trzeba jednak pamiętać, że sesja biznesowa, która przyniesie nam korzyści musi być wykonana przez profesjonalnego fotografa.

Dlaczego sesja biznesowa jest nam tak bardzo potrzebna?

Dzięki sesji biznesowej możemy poprawić personal branding w swojej branży. Współcześnie jest to bardzo ważne, gdyż większość firm posiada własne strony internetowe i przynajmniej częściowo prowadzi swoją działalność przez internet. Dodatkowo w wielu branżach panuje bardzo duża konkurencja. Mamy współcześnie do czynienia z sytuacją, gdy bariera odległości przestaje być problemem. Osoba pragnąca skorzystać z pomocy księgowej lub prawnika nie musi wcale szukać specjalistów w swojej miejscowości – ma bowiem możliwość nawiązania z nimi kontaktu za pośrednictwem internetu. To z jednej strony daje przedsiębiorcom duże szanse, z drugiej jest ograniczeniem (mogą oni stracić klientów znajdujących się w ich lokalizacji). 

Rozwój nowych technologii sprawia, że żeby przebić się z naszym biznesem musimy zadbać o wizerunek w sieci. Pamiętajmy, że ludzie chętniej nawiązują współpracę z firmami, których pracowników mogą zobaczyć. Jeżeli osoby te wydadzą się im kompetentne (kompetencje pracownika oceniamy na podstawie jego wyglądu w ciągu zaledwie kilku sekund), prawdopodobnie będą w stanie zapłacić za ich usługi więcej niż w przypadku firmy, która jest całkowicie anonimowa.

Jak wyglądają przygotowania do sesji biznesowych?

O niezbędnych przygotowaniach do sesji biznesowej dowiemy się na pierwszym spotkaniu z fotografem, który będzie robił nam zdjęcia. Uzgodnimy z nim czy sesja ma odbywać się w naszym biurze, studiu fotograficznym czy w plenerze (wszystkie te rozwiązania mają swoje zalety i wady). Dowiemy się także jak pozować, żeby wychodzić na fotografiach jak najkorzystniej.

Z naszej strony ważnym elementem przygotowania jest wyspanie się (osoby niewyspane zawsze wychodzą na zdjęciach niekorzystnie), a także uzbrojenie się w dobry humor i cierpliwość. Z fotografem dobrze jest uzgodnić strój na sesję biznesową. Nie obowiązują tu żadne sztywne reguły. Odradza się jedynie zakładanie ubrań w jaskrawych kolorach czy posiadających drobne wzory (na zdjęciach wyglądają one niekorzystnie). Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zabrać na sesję kilka zestawów ubrań. Dzięki temu zdjęcia będą bardziej różnorodne. Pamiętajmy, że wszystkie elementy naszej garderoby muszą być dokładnie wyprasowane (na zdjęciach będą widoczne nawet te zagniecenia, których nie widzimy gołym okiem).

Na zdjęciach biznesowych niezwykle ważne jest nasze spojrzenie, dlatego zaleca się rezygnację z soczewek kontaktowych. Sprawiają one, że nasze źrenice wyglądają nienaturalnie, co ma negatywny wpływ na wizerunek. Jednocześnie możliwe jest pozowanie w okularach.

Jak znaleźć dobrego fotografa, który pomoże nam stworzyć profesjonalny wizerunek?

Choć w Warszawie i innych większych miastach działa wielu fotografów, znalezienie dobrego specjalisty, który wykona dla nas sesję biznesową wcale nie jest prostym zadaniem. Pamiętajmy, żeby nawiązać współpracę jedynie z taką osobą, której portfolio przypadnie nam go gustu. Bardzo ważne jest także to, żebyśmy dobrze czuli si w towarzystwie fotografa (ma to ogromny wpływ na jakość zdjęć). Najlepsi fotografowie biznesowi są nie tylko specjalistami od wizerunku, ale również dobrymi psychologami.

Zdjęcie: Małgorzata Cyganik źródło: https://krzysztofzaleski.com/

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*