Jak wygląda praca WordPress developera? – opis stanowiska, obowiązki i korzyści

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

WordPress jest w dużym skrócie narzędziem do projektowania i tworzenia stron bądź sklepów internetowych. Przy użyciu tego darmowego oprogramowania, możliwe jest tworzenie dobrej jakości witryn, a także ich prowadzenie z poziomu panelu sterowania.

Z faktu, iż to oprogramowanie jest w zupełności bezpłatne cieszą się młodsze osoby, wiążące przyszłość z branżą IT. WordPressa można uczyć się bez żadnych ograniczeń, a zapotrzebowanie na tego typu developerów stale rośnie. Poniżej przedstawimy, na czym polega praca WordPress Developera oraz podpowiemy, jakie kwalifikacje należy posiadać, aby spełnić wymogi rekruterów.

Czym zajmuje się WordPress Developer?

WordPress jest systemem CMS o niewątpliwie rozbudowanym interfejsie. Zrozumienie działania takiego systemu i poznanie każdej jego opcji jest niemałym wyzwaniem i wymaga sporo czasu i poświęcenia. Zadaniem WD (WordPress Developera) jest tworzenie i wdrażanie stron internetowych. Oprogramowanie nie jest przeznaczone wyłącznie do amatorskich stron, ale może tworzyć naprawdę skomplikowane witryny o charakterze biznesowym.

Developer z tej dziedziny jest więc odpowiedzialny zarówno za front-end, jak i za back-end. W stałej komunikacji z klientem, taki specjalista przygotowuje szablon strony z uwzględnieniem wytycznych, a następnie wdraża go do domeny i na serwery. Rolą developera jest również zadbanie o stronę pod kątem jej przyszłych działań marketingowych i promocyjnych.

Praca WordPress Developera

Odnośnie systemów takich jak wordpress oferty pracy niemalże wylewają się ze wszystkich stron. Istnieje spore zapotrzebowanie na tego typu specjalistów, a dodatkowo w grę wchodzą naprawdę dobre pieniądze. Często można znaleźć ogłoszenia dotyczące wyłącznie front-end bądź back-end developerów. Przeważnie dzieje się tak przy bardziej zaawansowanych projektach, które wymagają lepszych specjalistów ze ścisłego zakresu.

Stawki za pracę WD są wysokie. Jest to jednak w pełni uzasadnione tym, że ci specjaliści muszą stale się dokształcać. Nowe technologie i dodatki dotyczące WordPressa pojawiają się bardzo często. Zadaniem każdego specjalisty jest dokładnie je wszystkie znać i potrafić z nich korzystać.

Co trzeba zrobić by zostać WP Developerem?

Studia informatyczne w większości przypadków są mile widziane, choć niewymagane. Konieczne są natomiast podstawowe umiejętności z zakresu oprogramowania WordPress i nie tylko. Nawet przy graficznym tworzeniu stron doskonale spisuje się znajomość technologii HTML i CSS, gdyż to na nich bazują wszystkie systemy. Dodatkowo wymaga się znajomości PHP, Javascript i MySQL. Przydaje się to w kontekście wdrażania strony, łączenia jej z bazą danych i przypisywania jej różnych skryptów.

Dodatkowo, WordPress Developer powinien posiadać podstawową wiedzę z zakresu marketingu internetowego, SEO, czy też znać się na hostingu i doborze odpowiedniego serwera dla witryny.

Można więc wywnioskować, że WP Developer nie jest pracą dla osoby, która nie wie zupełnie nic, a chciałaby wiele zarabiać. Konieczne jest tutaj posiadanie głowy na karku i chęć do ciągłego rozwoju.

Fot. : elements.envato.com / seventyfourimages

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*