Koncentracja dzieci i młodzieży. Warsztaty online na żywo!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Już 25 lutego odbędą się 5-godzinne warsztaty online na żywo, podczas których chętni dowiedzą się jak wykorzystać elementy treningu mindfulness w przypadku pracy z młodym pokoleniem. Szkolenie poprowadzi Fryk Ołtarzewski – pedagog i socjoterapeuta z ponad 20-letnim stażem, który współpracuje z The Mind Institute.

Szkolenie odbędzie się online, dlatego dostęp do niego jest w zasadzie nieograniczony. Dzięki formule live można zadawać pytania prelegentowi w czasie rzeczywistym.

Zagubiona młodzież

Nastoletnia dziewczyna z książką
(fot. Jeswin Thomas, źródło: unsplash.com)

Organizatorzy podkreślają, że pomoc młodzieży stała się szczególnie ważna w okresie pandemii, która zafundowała szereg wielkich i nagłych zmian. W ich wyniku dzieci muszą radzić sobie ze stresem, lękiem i izolacją od swoich rówieśników.

Plan warsztatów

W planie warsztatów sporo uwagi poświęcono praktyce, czyli omówieniu konkretnych metod i rozwiązań, które można zastosować nie tylko w pracy pedagoga czy terapeuty, ale także pełniąc rolę rodzica. Pomogą one m.in. złagodzić agresję, wspomóc koncentrację u dzieci i nauczyć je radzenia sobie z silnymi emocjami.

Całość podzielono na 4 segmenty:

  • wprowadzenie do tematyki treningów uważności,
  • praktyczne aspekty treningów,
  • case study i przykłady osiągniętych efektów,
  • uważność dorosłych w relacjach z najmłodszymi.

Każdy uczestnik warsztatów otrzyma certyfikat, a także przykładowy trening mindfulness dla dzieci oraz propozycje zabaw oparte o ideę treningu uważności.

Koszt szkolenia to 699 zł netto.
Uwaga: do 24 stycznia obowiązuje niższa cena 499 zł netto.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie Centrum Kompetencji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*