Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
WordPress jest w dużym skrócie narzędziem do projektowania i tworzenia stron bądź sklepów internetowych. Przy użyciu tego darmowego oprogramowania, możliwe jest tworzenie dobrej jakości witryn, a także ich prowadzenie z poziomu panelu sterowania.
Z faktu, iż to oprogramowanie jest w zupełności bezpłatne cieszą się młodsze osoby, wiążące przyszłość z branżą IT. WordPressa można uczyć się bez żadnych ograniczeń, a zapotrzebowanie na tego typu developerów stale rośnie. Poniżej przedstawimy, na czym polega praca WordPress Developera oraz podpowiemy, jakie kwalifikacje należy posiadać, aby spełnić wymogi rekruterów.
WordPress jest systemem CMS o niewątpliwie rozbudowanym interfejsie. Zrozumienie działania takiego systemu i poznanie każdej jego opcji jest niemałym wyzwaniem i wymaga sporo czasu i poświęcenia. Zadaniem WD (WordPress Developera) jest tworzenie i wdrażanie stron internetowych. Oprogramowanie nie jest przeznaczone wyłącznie do amatorskich stron, ale może tworzyć naprawdę skomplikowane witryny o charakterze biznesowym.
Developer z tej dziedziny jest więc odpowiedzialny zarówno za front-end, jak i za back-end. W stałej komunikacji z klientem, taki specjalista przygotowuje szablon strony z uwzględnieniem wytycznych, a następnie wdraża go do domeny i na serwery. Rolą developera jest również zadbanie o stronę pod kątem jej przyszłych działań marketingowych i promocyjnych.
Odnośnie systemów takich jak wordpress oferty pracy niemalże wylewają się ze wszystkich stron. Istnieje spore zapotrzebowanie na tego typu specjalistów, a dodatkowo w grę wchodzą naprawdę dobre pieniądze. Często można znaleźć ogłoszenia dotyczące wyłącznie front-end bądź back-end developerów. Przeważnie dzieje się tak przy bardziej zaawansowanych projektach, które wymagają lepszych specjalistów ze ścisłego zakresu.
Stawki za pracę WD są wysokie. Jest to jednak w pełni uzasadnione tym, że ci specjaliści muszą stale się dokształcać. Nowe technologie i dodatki dotyczące WordPressa pojawiają się bardzo często. Zadaniem każdego specjalisty jest dokładnie je wszystkie znać i potrafić z nich korzystać.
Studia informatyczne w większości przypadków są mile widziane, choć niewymagane. Konieczne są natomiast podstawowe umiejętności z zakresu oprogramowania WordPress i nie tylko. Nawet przy graficznym tworzeniu stron doskonale spisuje się znajomość technologii HTML i CSS, gdyż to na nich bazują wszystkie systemy. Dodatkowo wymaga się znajomości PHP, Javascript i MySQL. Przydaje się to w kontekście wdrażania strony, łączenia jej z bazą danych i przypisywania jej różnych skryptów.
Dodatkowo, WordPress Developer powinien posiadać podstawową wiedzę z zakresu marketingu internetowego, SEO, czy też znać się na hostingu i doborze odpowiedniego serwera dla witryny.
Można więc wywnioskować, że WP Developer nie jest pracą dla osoby, która nie wie zupełnie nic, a chciałaby wiele zarabiać. Konieczne jest tutaj posiadanie głowy na karku i chęć do ciągłego rozwoju.
Fot. : elements.envato.com / seventyfourimages