Integracja jako sposób na mobilizację pracowników

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zgrany team to klucz do sukcesu firmy. Co więc zrobić, aby to osiągnąć? Jest kilka sprawdzonych metod i pomysłów, które możesz wprowadzić do strategii team buildingu, które przyniosą wiele korzyści zarówno po stronie pracowników, jak i pracodawcy. 

Spotkanie po godzinach

Wspólne wyjście na piwo czy obiad po godzinach pracy jest najprostszą, ale zarazem niezwykle efektywną formą integracji między pracownikami. Umówcie się więc na wspólny wypad do restauracji i porozmawiajcie o lżejszych i bardziej prywatnych sprawach. Z pewnością zauważycie, że takie regularne spotkania sprawią, że lepiej się poznacie i zaczniecie postrzegać siebie nawzajem jako dobrych znajomych, a nie tylko jako kogoś, kto siedzi przy biurku obok. Dzięki temu praca stanie się bardziej efektywna – szczególnie jeśli tworzycie wspólnie projekty grupowe. Prawidłowy team management polega właśnie na dobrym poznaniu współpracowników i określeniu ich konkretnych cech, aby każdy znalazł się w odpowiednim miejscu w zespole. Innym ciekawym rozwiązaniem będą wspólne zajęcia sportowe, na przykład tenis, squash czy nawet wypad na paintball. Pozwoli to wyładować stres nagromadzony po całym dniu pracy i oczyścić głowę, a rywalizacja w duchu fair play niezwykle jednoczy zespół. Możecie nawet zorganizować mini zawody, które podtrzymają ducha walki i zdrowej rywalizacji. Z pomocą w organizacji pomoże z pewnością strona https://boccale.pl/

Dobra atmosfera w trakcie pracy

Warto też zwrócić uwagę na dobrą atmosferę w godzinach pracy, kiedy pracownicy przebywają wspólnie w biurze lub siedzibie firmy. Dobrym sposobem na integrację w miejscu pracy jest na przykład wspólna poranna kawa lub zjedzenie razem śniadania, na które każdy z pracowników mógłby coś przynieść. Stworzy to poczucie wspólnoty i sprawi, że uniknięcie konfliktów w miejscu pracy, które jak wiadomo, nie wpływają dobrze na jej efekty. Innym symbolicznym sposobem na wytworzenie tej niezmiernie ważnej atmosfery w środowisku pracy jest na przykład obchodzenie urodzin poprzez śpiewanie „Sto lat” czy nawet przyniesienie kawałka ciasta lub czegoś słodkiego. Dzięki takim drobnym rzeczom każdy w firmie będzie czuł się ważny i doceniany co wpłynie na jego chęć do pracy.

Wyjazdy integracyjne

Genialnym sposobem na zintegrowanie pracowników są także kilkudniowe wyjazdy, jednak ich zorganizowanie leży zazwyczaj po stronie pracodawcy. Zadbanie o firmową integrację – w dowolnej formie – łączy się oczywiście z określonymi kosztami. Jest to jednak wyjątkowo opłacalna inwestycja – w końcu pracownicy, którzy lubią swoją pracę oraz siebie nawzajem to kluczowy element kapitału przedsiębiorstwa. Taki kilkudniowy wyjazd integracyjny pozwoli pracownikom się zrelaksować i odpocząć od obowiązków oraz lepiej się poznać w przyjemniejszych i bardziej sprzyjających do tego warunkach. Aby wyjazd był jeszcze wartościowszy, warto zastanowić się nad dodatkowymi atrakcjami. Świetnym pomysłem są gry zespołowe, które nauczą pracowników efektywniejszej pracy zespołowej oraz pozwolą przekazać, jakie postawy i schematy działania są pożądane w firmie. Można też postawić na typowy relaks, na przykład na łodziach lub motorówkach, w czym pomoże oferta strony https://www.centrumnautica.pl/. Możecie też udać się na polowanie, ale będzie się to wiązało z dodatkowymi kosztami związanymi z zakupem lub wynajęciem sprzętu takiego jak chociażby czujniki termowizyjne i noktowizyjne, czy też odpowiednie ubrania.  Dobrym rozwiązaniem jest także zorganizowanie w trakcie wyjazdu szkoleń rozwijających kompetencje miękkie, które są niezwykle ważne w budowaniu silnego teamu.

Zdjęcie główne: Free-Photos/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*