Co daje nauka języków obcych?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Na naukę języków obcych nigdy nie jest za późno! Zastanawiasz się, dlaczego warto zapisać się na kurs językowy lub zdecydować się na korepetycje jeden na jeden z lektorem? Podpowiadamy, co daje nauka języków obcych!

Jak wygląda kurs językowy?

Kursy językowe są najskuteczniejszą metodą nauki języka obcego. Jak jednak wygląda taki kurs i czego można się po nim spodziewać?

Tradycyjny kurs językowy, na przykład kurs języka włoskiego, zazwyczaj odbywa się stacjonarnie. Prowadzony jest w małych, kilkuosobowych grupach, a lekcja może trwać godzinę lekcyjną, czyli 45 minut lub pełną godzinę zegarową. Przed rozpoczęciem takiego kursu każdy z uczestników podchodzi do testu poziomującego, który pozwoli dobrać odpowiedni poziom zaawansowania – z wyjątkiem osób, które na wstępie deklarują chęć udziału w kursie od podstaw. Podczas zajęć proponowane są różnego rodzaju ćwiczenia mające na celu rozwój umiejętności mówienia, czytania, pisania oraz słuchania.

Dlaczego warto zdecydować się na kurs językowy?

Nauka języków obcych niesie za sobą sporo korzyści – zarówno zawodowych, jak i osobistych. 

Na kurs językowy powinny zdecydować się przede wszystkim osoby, którym zależy na znalezieniu nowej, lepiej płatnej pracy. Według badań, w takich obszarach, jak sales, administracja, IT czy public relations aż w 83 do 87% ofert pracy pojawia się wymóg znajomości języka obcego. Ponadto dobra znajomość języka obcego umożliwia także znalezienie ciekawej pracy za granicą. 

W kursy językowe warto inwestować również jako przedsiębiorca. Szkolenia językowe dla firm to gwarancja poszerzenia kompetencji Twoich pracowników, a co za tym idzie, większe szanse na pozyskanie nowych klientów dla firmy oraz wejście na rynek zagraniczny.

Nie można też zapominać o wielu korzyściach osobistych. Kursy językowe to świetna opcja między innymi dla osób, które dużo podróżują i pragną bez problemu dogadywać się z tubylcami – w języku angielskim lub w ich języku ojczystym. Ponadto możesz mieć pewność, że na takim kursie poznasz wiele ciekawych osobowości. Być może ktoś z Twojej grupy zajęciowej ma podobne pasje do Ciebie? Będzie to więc wspaniała okazja do poszerzenia swojego grona znajomych.

Co ciekawe, udowodniono także, że nauka języków obcych uaktywnia obszary mózgu, które odpowiadają za pamięć, koncentrację i zdolność logicznego myślenia. Jak więc widzisz, nauka języka obcego ma niezliczenie wiele korzyści!

Zdjęcie główne: pexels.com/Thirdman

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*