Jakie nagrody przygotować dla pracowników?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Koniec roku to świetny moment na wynagrodzenie pracownikom wypełniania przez nich obowiązków zawodowych. Jeśli w Twojej firmie panuje dobra atmosfera, a wszystkie zadania są oddawane na czas, pamiętaj, że w dużej mierze jest to zasługą osób, które zatrudniasz. Docenienie ich będzie nie tylko miłym, ale również profesjonalnym gestem. 

Nagrody rzeczowe

Najpopularniejszym typem nagród dla pracowników są nagrody rzeczowe. Możesz podarować zatrudnionym przez Ciebie osobom drobiazgi lub większe upominki, które przydadzą im się w pracy lub życiu osobistym. Jeżeli pracowników jest dużo i nie znasz osobiście wszystkich (albo nie masz z nimi bliskich relacji), najlepsze będą uniwersalne nagrody, takie jak książki związane z branżą, sprzęt elektroniczny czy gadżety firmowe. Miłym gestem będą również dedykowane kartki z podziękowaniami za pracę lub dyplomy. Nawet, jeśli nie ofiarujesz zatrudnionym przez Ciebie osobom przedmiotów produkowanych przez Waszą firmę, dobrym pomysłem jest zapakowanie nagród w kartony z nadrukiem logo Waszej firmy. Wyglądają wtedy zdecydowanie bardziej profesjonalnie.

Nagrody finansowe

Inny rodzajem nagród, zdecydowanie preferowanym przez pracowników, są premie. Nagrody finansowe dają zatrudnionym przez Ciebie osobom dużą motywację do pracy, a także przedstawiają Cię jako człowieka rozumiejącego potrzeby innych. Koniec roku to przecież okres zwiększonych wydatków (prezenty mikołajkowe i świąteczne, wyjazdy do dalszej rodziny i znajomych, impreza sylwestrowa czy ozdoby świąteczne pochłaniają co roku dużo środków). Jeśli, podsumowując budżet, dostrzeżesz możliwość dania pracownikom premii, koniecznie poważnie to rozważ! Taka nagroda sprawi, że zbudujesz zgrany, lojalny i odpowiedzialny zespół i zatrzymasz przy sobie świetnych pracowników.

Wydarzenia specjalne

Nagrodami dla pracowników nie muszą być rzeczy materialne, ale również wydarzenia i przeżycia, na które sami nie mogliby sobie pozwolić. W ramach uznania pracy osób zatrudnionych w Twojej firmie możesz na przykład zorganizować dla nich wyjazd integracyjny, wigilię firmową czy atrakcje takie jak wyjście do teatru, opery, kina albo na koncert. Wspólne spędzanie czasu poza pracą może zbliżyć do siebie pracowników, co pomoże zbudować wspierający się zespół z mocnymi relacjami pomiędzy jego członkami. Tego typu wydarzenia specjalne to również świetny pomysł na ufundowanie pracownikom relaksu i odprężenia w oderwaniu od wykonywanej dla Ciebie pracy.

Szkolenia 

Wiele osób chciałoby podnosić swoje kompetencje i zwiększać własną atrakcyjność na rynku pracy. Tobie również przydaliby się pracownicy, którzy systematycznie podnoszą poziom swojej pracy. Te marzenia można na szczęście połączyć – jeśli dostrzegasz w kimś potencjał, w ramach nagrody możesz ofiarować mu wyjazd na szkolenie lub inną szansę na rozwój. Sprawi to, że podniesiesz kwalifikacje danej osoby lub przygotowujesz ją do awansu. Takie prezenty, zwłaszcza w postaci kursów rozwijających kompetencje i umiejętności potrzebne w Waszej branży, są niezwykle trafionym pomysłem na nagrody dla osób ambitnych i mierzących wysoko. 

Zdjęcie główne: pexels.com/fauxels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*