15 minut dziennie dla rozwoju osobistego

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Rozwój osobisty to bardzo istotny element osiągania sukcesów i bycia spełnionym. Ciągły rozwój pozwala rozwijać się i często znaleźć swój sposób na życie. Żyjemy jednak w ciągłym biegu, jak więc znaleźć czas na samodoskonalenie i rozwój? Podpowiadamy jak dzięki codziennym 15 minutom nie stać w miejscu i rozwijać się.

Przeczytaj inspirującego ebooka lub książkę

Poświęć kilka minut dziennie na przeczytanie choćby kilku stron e-booka lub książki, która od paru miesięcy leży na półce. Jeśli natomiast szukasz ciekawej pozycji do przeczytania skorzystaj z katalogu lub rankingu książek pogrupowanych tematycznie. Znajdziesz takie np. na portalu Lubimyczytac.pl

Posłuchaj podcastu

Inspirujące podcasty znajdziesz na YouTube, Spotify, czy przez aplikację – Player Fm lub CastBox. Podcasty stają się coraz bardziej popularną formą nauki. Forma podcastu pozwala na słuchanie go podczas wielu codziennych czynności – przy przygotowywaniu posiłku, w czasie sprzątania lub w wannie. Skorzystaj z bazy podcastów, udostępnionych np. na stronie TOK FM. Znajdziesz tutaj najbardziej wartościowe polskie materiały podzielone tematycznie.

Ucz się języka obcego przez aplikację

Pobierz na swojego smartfona aplikację do nauki języka obcego. Tego rodzaju aplikacji jest sporo. Wybierz język, którego chcesz się nauczyć i ucz się dziennie na przykład jednego nowego słówka.

Ciekawą opcją są również takie aplikacje jak np. Fiszkoteka. Wykorzystaj wzrok, słuch i dotyk aby w bardziej przyjazny i łatwiejszy sposób zapamiętać poszczególne zwroty.

Przeczytaj co najmniej jedną informację branżową

Interesujesz się influencer marketingiem, a może carvingiem? Usiądź wygodnie z kubkiem kawy i przeczytaj codziennie jedną informację branży, która Cię ciekawi i inspiruje. Może to być wywiad, felieton lub po prostu news branżowy. To zapewnia, że będziesz na bieżąco czym żyje branża.

źródło: pexels.com

Znajdź kurs lub szkolenie, które pomoże Ci się rozwinąć

W sieci znajdziesz wiele kursów lub szkoleń na interesującą Cię tematykę – zarówno płatne jak i darmowe. Zaplanuj codziennie jedną lekcję i naucz się np. zarządzać zespołem, tworzyć efektywne kampanie internetowe lub przedsiębiorczości.

Obejrzyj filmik na YouTube

Na YouTube znajdziesz wszystko. Dowiesz się jak zrobić samemu ozdoby świąteczne, jak upiec tort lub uszyć samemu t-shirt. Na platformie znajdziesz również inspirujące wywiady, fotoreportaże, materiały naukowe. Kwadrans na pewno wystarczy żeby zobaczyć wartościowy materiał. Stwórz również playlistę ulubionych utworów i posłuchaj przed snem.

Przeczytaj artykuł w obcym języku

Chcesz podszkolić język obcy? Nie jesteś asertywny w rozwiązywaniu ćwiczeń gramatycznych lub w codziennym poznawaniu jednego słówka? Przeczytaj artykuł w języku, którego chcesz się nauczyć lub zobacz wiadomości. W ten sposób Twój mózg oswaja się z językiem oraz słownictwem i jesteś w stanie więcej zapamiętać.

Zrób coś nowego

Zainteresowanie nowym tematem rozwija nasz umysł oraz pobudza kreatywność. Stwórz swoją check-listę rzeczy, których chcesz się nauczyć i sukcesywnie ją odhaczaj. Dzięki temu ćwiczyć swoją wytrwałość oraz samodyscyplinę. Metodą małych kroczków zdobędziesz nową umiejętność, a co za tym idzie również satysfakcję.

Rozwój osobisty to bardzo ważny aspekt naszego życia. Dzięki niemu wzrasta poczucie naszej wartości oraz pewności siebie, dlatego warto poświęcić chociaż 15 minut dziennie dla niego.

Zainwestuj w swój rozwój osobisty. Skup się na tym co sprawia Ci przyjemność. I pamiętaj – na inwestycję w swój rozwój nigdy nie jest za późno. Człowiek uczy się całe życie, a każda mała zmiana może doprowadzić do wielkich zmian w życiu.

źródło zdjęcia głównego: pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*