Scrum Master Certified – akredytowane szkolenie z metodyki Scrum

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Scrum Master to obecnie jedno z najbardziej atrakcyjnych i pożądanych stanowisk pracy. Ogólne zatrudnienie w obszarach Scrumowych zwiększa się, a więc warto inwestować w wiedzę z tego zakresu. Mogłoby się wydawać, że takie stanowisko zdobyć mogą tylko i wyłącznie osoby doświadczone, które posiadają ogromną wiedzę o metodyce Scrum, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by spełnić swoje marzenia i zostać w przyszłości Scrum Masterem startując od podstaw. W przygotowaniu do tej roli pomoże szkolenie przygotowujące do zdobycia certyfikatu Scrum Master Certified (SMC).

Kim jest Scrum Master i dla kogo jest szkolenie SMC?

Scrum Master jest osobą, która dba o promowanie oraz działanie Scruma w organizacji.

Szkolenie SMC skierowane jest do obecnych i przyszłych Scrum Masterów, Właścicieli Produktu (Product Owner) oraz członków zespołów Scrumowych. Ponadto z przekazywanej podczas warsztatów wiedzy skorzystają również przedstawiciele działów biznesowych i IT, członkowie zespołów projektowych oraz liderzy zespołów.

Scrum Master Certified jest uznawanym na całym świecie certyfikatem, który potwierdza, że dana osoba jest przygotowana do pełnienia roli Scrum Mastera. 

Jakie korzyści daje certyfikat Scrum Master Certified?

Uczestnicy kursu dowiedzą się, jakie obowiązki pełni Scrum Master oraz w jaki sposób efektywnie realizować zadania przy współpracy z zespołem deweloperskim czy Właścicielem Produktu. W trakcie szkolenia omawiane są też podstawy Scrum oraz sposoby na wdrożenie tej metodyki w organizacji.

Fot.: elements.envato.com /  insta_photos

Szkolenie SCM pozwoli uczestnikom w pełni przygotować się do egzaminu Scrum Master Certified oraz do pracy w roli Scrum Mastera. Osoba, która ukończyła kurs, zna pryncypia i metody Agile, a także zasady skalowania metody Scrum.

Przebieg szkolenia i egzaminu Scrum Master Certified

Szkolenie Scrum odbywa się w formie stacjonarnej lub online (na żywo, w czasie rzeczywistym) i trwa dwa dni. Jest akredytowane, a certyfikacja przyznawana jest przez SCRUMStudy, czyli organizację, która gwarantuje najwyższą jakość zdobytych kwalifikacji. 

Kurs rozpoczyna się od wprowadzenia do Scrum (SCRUM Body of Knowledge Guide). Następnie uczestnicy dowiadują się, co to jest podejście zwinne, jakie jest miejsce Scrum wśród metodyk zwinnych, a także, jaka są role Scrum i Scrum Mastera. Uczestnicy nabywają wiedzę o pryncypiach Scrum i wytwarzaniu przyrostowym, poznają fazy projektu Scrumowego oraz elementy pogłębiające tej metodyki (skalowanie czy transformacja organizacji).

Egzamin jest z kolei przeprowadzany w formie online, a przedstawiciel ScrumStudy przez cały czas jego trwania obserwuje osobę przystępującą do testu przez kamerę internetową. Czas trwania egzaminu to 120 minut, przeprowadzany jest w języku angielskim i składa się ze 100 pytań jednokrotnego wyboru. Każdy z uczestników ma 3 podejścia do egzaminu w ciągu 180 dni od zakończenia szkolenia.

Scrum Master Certified ważny jest przez 3 lata. By przedłużyć jego ważność, należy zdać inny egzamin certyfikujący Scrum Study np. Scrum Product Owner Certified (SPOC®) lub zdać egzamin recertyfikujący (Scrum Study Recertification). 

Szkolenie jest dostępne w ramach subskrypcji Inprogress Plus.

Scrum Master Certified (SMC®) , Scrum Product Owner Certified (SPOC®) znakami towarowymi i zastrzeżonymi, należącymi do SCRUMstudy.

Zdjęcie główne: elements.envato.com /  AnnaStills

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*