Na co zwrócić uwagę, wybierając internet stacjonarny?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Internet to medium, bez którego ciężko sobie obecnie wyobrazić życie. Dostępny jest w telefonach, telewizorach, w komputerach czy nawet łączy się z odkurzaczami i innego rodzaju sprzętami domowymi. Jak jednak wybrać internet stacjonarny, aby służył każdemu domownikowi? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Sprawdź i wybierz najlepszy internet dla siebie.

Prędkość internetu – jak wybrać?

Wybór internetu domowego zależy od potrzeb użytkowników. Nie każdy potrzebuje najnowszego światłowodu, który zapewni niesamowity przesył danych i możliwość oglądania każdego filmu w 8K bez ani jednej sekundy opóźnienia. Internet stacjonarny należy wybrać tak, aby idealnie pasował do wymagań domowników. Każdy operator oferuje różne prędkości, ceny, a do tego jeszcze zestawy, które mają rozbudować media w mieszkaniu. Jak wybrać internet, aby nie żałować? Jeśli nie zależy Ci na niesamowitej szybkości, wybierz najtańszą ofertę w danej prędkości, np. do 300 Mb/s. Ta szybko zapewni Ci możliwość swobodnego oglądania filmów, przeglądania stron internetowych czy też rozmów na wideocallach.

Jeśli jednak interesuje Cię niesamowita jakość i szybkość, a cena nie gra takiej roli, postaw na oferty światłowodowe do 1 Gb/s czy też do 1,2 Gb/s. Dzięki takiemu internetowi stacjonarnemu można swobodnie grać w produkcje multiplayer, przesyłać filmy czy też odtwarzać programy i seriale w najwyższej jakości. Internet światłowodowy o takich prędkościach polecany jest do domów z dużą liczbą użytkowników. Dzięki swojej sile i szybkości jest w stanie zapewnić bezpieczne połączenie z internetem każdemu domownikowi. Sprawdzi się on, nawet gdy dzieci będą grać, a rodzice oglądać filmy na najnowszym telewizorze w maksymalnej dostępnej rozdzielczości.

Rodzaj internetu – komu potrzebny jest światłowód?

Na rynku dalej dostępne są oferty, które obejmują „zwykły” internet opierający swoje działanie na tradycyjnym łączy kablowym. Ten przeznaczony jest głównie dla niewymagających użytkowników, którzy nie wymagają niesamowitej prędkości. Cena „zwykłego” internetu jest naprawdę niska i atrakcyjna dla wielu osób, które potrzebują łącza internetowego w swoim domu. Światłowód to nowsza technologia, która jest stabilniejsza i mniej awaryjna od tradycyjnego połączenia kablowego. Zapewnia ona szybszy internet w niewiele droższej ofercie. Światłowód świetnie sprawdza się w mieszkaniach, w których jest wiele sprzętu, wymagającego podłączenia do sieci.

Długość trwania umowy – jaką ofertę najbardziej opłaca się wybrać?

Szukając internetu stacjonarnego, przeglądamy oferty różnych firm, z czego każda ma specyficzne uwarunkowania. Jednym z nich jest długość trwania umowy. Warto wybrać ofertę, która zapewnia bezterminową umowę, czy też umowę na czas nieokreślony. Można z niej zrezygnować w każdej chwili, a to nie pociąga za sobą żadnych kar, np. finansowych. Do tego nie trzeba podawać przyczyny zerwania umowy. Wystarczy zgłosić chęć rezygnacji i odesłać router, który został przekazany przy podpisywaniu umowy. Oferty bezterminowe można znaleźć na stronie https://komorkomat.pl/. Idealnie sprawdzają się w wynajmowanych mieszkaniach czy w domach studentów.

Fot.: Misha Feshchak/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*