Jakie umiejętności mogą pomóc w znalezieniu pracy?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Rozważasz zmianę pracy? Sprawdź, w jakie umiejętności opłaca się inwestować, aby zwiększyć Twoją konkurencyjność na rynku pracy.

Szkolenie z Excela

W różnych branżach wykorzystuje się Excela do organizowania i wizualizowania danych, dlatego jego znajomość może znacznie zwiększyć Twoje szanse na zatrudnienie. Warto nauczyć się, jak tworzyć m.in. tabele przestawne, wykresy czy formaty warunkowe. Umiejętność obsługi Excela jest potrzebna zwłaszcza HR-ach, księgowości czy przy analizie danych. Jeśli nie czujesz się pewnie w praktycznej obsłudze tego programu, to warto zdecydować się w szkolenie z excela online, dzięki któremu możesz uczyć się w dowolnym miejscu i czasie. 

Znajomość języków obcych

Pracodawcy coraz częściej poszukują kandydatów ze znajomością przynajmniej jednego języka obcego, a zwłaszcza języka angielskiego. Te kompetencje są niezbędne w dziedzinach takich jak IT, konsulting czy public relations. Nie trzeba znać języka na poziomie zaawansowanym, zwykle wystarczy poziom komunikatywny, który umożliwia bezproblemowe porozumiewanie się w międzynarodowym środowisku pracy. Przydatna będzie również znajomość międzynarodowej terminologii ściśle związanej z branżą. 

Kursy zawodowe i szkolenia 

Jeśli nie posiadasz kwalifikacji potrzebnych na wymarzonym stanowisku, to warto zaangażować się w różnego rodzaju kursy zawodowe i szkolenia, które pomogą Ci zdobyć nowe kompetencje. Jeśli interesuje Cię praca kierowca ciężarówki, to warto uzyskać uprawnienia na kategorię C+E, które umożliwiają prowadzenie ciężarówki z przyczepą. Poza tym różnego rodzaju kursy z prawa, zarządzania czy rachunkowości mogą być również przydatne dla osób, które zastanawiają się nad rozpoczęciem własnej działalności.

Nowe technologie

Wraz z postępującą automatyzacją przemysłu duże znaczenie zaczyna odgrywać obsługa specjalistycznych programów i maszyn. Według wstępnych przewidywań ekspertów wzrośnie ilość ofert pracy na tego typu stanowiskach. Warto inwestować czas i pieniądze w swój rozwój i zdobywanie nowych kwalifikacji. Umiejętność obsługi danego programu może sprawić, że zyskasz więcej ofert zatrudnienia.

Umiejętności kierownicze 

Odporność na stres, dobra organizacja pracy, asertywność czy zdolność do motywowania innych to tylko wybrane cechy, które powinien posiadać dobry menager. Jeśli chcesz w przyszłości objąć stanowisko kierownicze, warto dokształcać się w dziedzinie zarządzania zespołami, sprawnej komunikacji, a także planowania strategii rozwoju działalności i efektywnego realizowania celów.

Fot.: Polina Tankilevitch/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*