Jak opanować podstawy hiszpańskiego?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Ponad 650 milionów osób na całym świecie mówi po hiszpańsku, co czyni go drugim najczęściej używanym językiem. Ty także chcesz posługiwać się nim płynnie? Podpowiadamy, od czego zacząć naukę, aby szybko opanować podstawy hiszpańskiego!

Znajomość języków przydaje się nie tylko na rynku pracy, ale również podczas wakacji lub innych wyjazdów. Tak też jest z językiem hiszpańskim! Jak zacząć naukę hiszpańskiego?

Co warto wiedzieć o języku hiszpańskim?

Zanim zaczniesz uczyć się języka obcego, warto na początek dowiedzieć się o nim nieco więcej. Hiszpański należy do rodziny romańskiej języków indoeuropejskich. Obecnie jest on drugim najczęściej używanym językiem na świecie – według najnowszych szacunków język hiszpański stanowi język ojczysty dla około 500 milionów ludzi, a wszystkich osób posługujących się nim jest ponad 650 milionów. Co więcej, hiszpański jest językiem urzędowym w ponad 20 krajach świata, a także jest to jeden z języków urzędowych ONZ. Jak więc widzisz, znajomość hiszpańskiego otworzy przed Tobą wiele drzwi!

Nauka hiszpańskiego

Język hiszpański należy do języków, których nauka przychodzi bez większego trudu. Zwykle szacuje się, że wystarczy około 575-600 godzin lub 23-24 tygodnie nauki, by osiągnąć sprawność i płynność językową. Jeśli natomiast znasz już inny język romański, na przykład włoski lub francuski, to nauka przebiegnie jeszcze szybciej i sprawniej. 

Podstawy hiszpańskiego

Naukę należy oczywiście zacząć od podstaw. W przypadku języka hiszpańskiego są to zasady gramatyczne, wymowa i alfabet. 

Gramatyka w hiszpańskim nie jest bardzo skomplikowana. Na samym początku warto zapoznać się przede wszystkim z zaimkami osobowymi oraz z zasadami odmiany trzech grup czasowników regularnych. Na tym etapie warto uczyć się także kilku najważniejszych czasowników nieregularnych. 

Jeżeli zaś chodzi o wymowę, to jest ona bardzo intuicyjna. Jeśli zapamiętasz kilka podstawowych zasad, na przykład, że “h” jest zawsze nieme, “b” i “v” wymawia się tak samo, a “ll” wymawiane jest jako “j”, to z pewnością poradzisz sobie z wymową doskonale!

Alfabet hiszpański jest natomiast oparty na alfabecie łacińskim. Składa się on z 29 znaków, a wśród nich tylko jeden nie występuje w alfabecie polskim – “ñ”, czyli odpowiednik polskiego “ń”.

Gdzie uczyć się języka

Możliwości nauki języka hiszpańskiego jest naprawdę wiele. Możesz z powodzeniem podjąć się samodzielnej nauki w domu, na przykład korzystając z różnego rodzaju kursów online. Przydatne mogą okazać się także książki do nauki, które znajdziesz na przykład na stronie https://ksiegarnia.siesta.pl/3-jezyk-hiszpanski. Możesz także zdecydować się na kurs prowadzony w szkole językowej. 

Fot.: Dan Gold/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*