Gdzie szukać najlepszego ubezpieczenia mieszkania?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Dla wielu osób ubezpieczenie własnego mieszkania bądź domu jest wyłącznie fanaberią i bezsensownym wydatkowaniem swoich pieniędzy. Tak może się wydawać jedynie do chwili, gdy naszego mieszkania lub domu nie spotka jedno z wielu ryzyk, które towarzyszą nam od zarania dziejów. Dla jednych może to być powódź, szczególnie dla mieszkań znajdujących się na parterze, a dla innych zerwanie dachu. To ryzyko z kolei dotyka przede wszystkim mieszkań znajdujących się na poddaszu. Liczba towarzystw ubezpieczeniowych rośnie z roku na rok, podobnie z resztą jak ilość polis możliwych do zakupu oraz konfiguracji.

Czy warto ubezpieczyć swoje mieszkanie lub dom?

Zdecydowanie tak! Ta krótka, lecz bardzo treściwa odpowiedź, która tak naprawdę zupełnie wyczerpuje cały temat. Życie w mieszkaniu lub w domu zawsze wiąże się z pewnymi ryzykami, których nie da się uniknąć, choćbyśmy bardzo tego chcieli. Podstawowym jest z pewnością pożar, który może spotkać każdego – zarówno mieszkańca domu, jak i mieszkania – tak tego na parterze, jak i na wyższych kondygnacjach. Z reguły każde ubezpieczenie w formie podstawowej obejmuje tego typu ryzyko, wypłacając w razie jego wystąpienia ekwiwalent pieniężny za zniszczone stałe elementy wyposażenia domu, w tym podłogi i ściany. Nie wypłaci zaś kwoty za zniszczone mienie. Równie częstym zjawiskiem jest zalanie, czasami także warunki atmosferyczne, w tym wichury, wybuchy i wiele innych.

Mienie obejmuje wariant rozszerzony, którym możemy chronić swoje dobro finansowe także w kwestii bardziej indywidualnej. Warto w ten sposób zabezpieczyć swoje kosztowności, elektronikę, czasami także ubrania lub dzieła sztuki, mające dużą wartość kolekcjonerską. Czy to się opłaca? To już zależy od ich ceny zakupu i wyceny ubezpieczyciela. Zawsze jednak – niezależnie od wypłaconej kwoty – fundusze z całą pewnością przydadzą nam się na remont bądź ponowny zakup utraconych przedmiotów.

Jak najkorzystniej zakupić ubezpieczenie mieszkania i domu?

Wiemy już doskonale, że zakup ubezpieczenia jest decyzją odpowiedzialną. Nie wiemy natomiast, jak podpisać wiążącą i zarazem także opłacalną finansowo umowę. Przede wszystkim dobrze jest wyszukać odpowiednie towarzystwo, wykorzystując w tym celu ranking ubezpieczeń mieszkania. To bardzo pomocna witryna, która wyświetla w dostępnej i przejrzystej formie wszystkie istotne na naszym rynku towarzystwa ubezpieczeniowe. Dzięki temu zainteresowany podpisaniem polisy internauta może ocenić jej wysokość świadczeń w razie wypadków, stopień i zakres ochrony oraz opinie dotychczasowych klientów.

Porównywarka ubezpieczeń – co można z niej wyciągnąć?

Warto zacząć od tego, że porównywarka ubezpieczeń domu jest witryną przeznaczoną dla ludzi – nie dla profesjonalnych agentów, którzy doskonale znają wszelkie zawiłości związane z zakupem ubezpieczenia nieruchomości. Wielce pomocne okażą się informacje na temat zakresu ochrony, dokładnie wyszczególnione ceny oraz rodzaje i warianty wykluczeń, przez które podpisanie polisy może się nie opłacać. Porównywarka to sposób na oszczędności i komfort w jednym.

Zdj. główne: nattanan23/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*