Czy w reklamie warto łączyć działania online z offline?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Strategie na kampanie reklamowe są różne. Często pojawia się też pytanie, czy wybrać reklamowanie marki w sieci, czy jednak w świecie rzeczywisty. A może połączyć te dwie przestrzenie? Podpowiadamy, dlaczego warto łączyć działania online z tymi offline. 

Dobra reklama to klucz do sukcesu, jeśli chodzi o skuteczne promowanie marki. Jednak w dobie królujących social mediów coraz częściej rezygnujemy z reklam w świecie rzeczywistym i przenosimy je wyłącznie do tego wirtualnego. Jednak często najlepszym rozwiązaniem jest połączenie działań online i offline w jedną strategię. Podpowiadamy, jak zrobić to z głową, aby zaplanowana kampania przyniosła same korzyści.

Zalety synchronizacji działań online i offline

Połączenie działań przeprowadzonych w przestrzeni wirtualnej i tych, których podejmiemy się offline, może przynieść bardzo wiele korzyści. Jakich konkretnie? Przede wszystkim pozwala to na dotarcie do szerszego grona odbiorców. Czasami grupa docelowa marki jest na tyle nietypowa lub różnorodna, że wybór tylko jednego strumienia komunikacji może okazać się niemożliwy. Jeśli więc zdecydujesz się na kampanię reklamową online oraz offline, pozwolisz większej liczbie klientów na zapoznanie się z oferta Twojej marki. Dodatkowo taka integracja komunikacji zapewni Twojej marce wykorzystanie jej całego potencjału marketingowego, co z pewnością wpłynie korzystnie na wyniki sprzedażowe i zbuduje pozytywny wizerunek. Wsparcia w wirtualnej części kampanii udzieli Ci https://x-coding.pl/ecommerce/.

Dobra reklama, czyli jaka? 

Zastanówmy się także, jaką reklamę tak naprawdę możemy nazwać dobrą. W dzisiejszych czasach jest to z pewnością taka reklama wykorzystująca wiele źródeł komunikacyjnych, której priorytetem są potrzeby grupy docelowej. Dlatego też tak ważne jest skoordynowanie działań marketingowych w przestrzeni online i offline. Jak możesz to zrobić? Połącz tradycyjne metody takie jak reklama prasowa, telewizyjna, radiowa, marketing bezpośredni, eventy promocyjne oraz reklama ambientowa taka jak na przykład reklama na budynkach  z pozycjonowaniem stron, marketingiem internetowym, działalnością w social mediach i działalnością brandingową w wyszukiwarkach. Oczywiście to, które konkretnie metody sprawdzą się najlepiej, to indywidualna sprawa każdego brandu i zależy to w największej mierze od grupy docelowej oraz tożsamości marki. 

O czym należy pamiętać?

Aby działania na obu polach były skuteczne, należy też pamiętać o kilku istotnych aspektach. Najważniejszym jest przede wszystkim spójność – kampania reklamowa w sieci oraz ta offline muszą ze sobą współgrać, ponieważ inaczej efekt może być całkowicie odwrotny do zamierzonego. Planując działania marketingowe, musisz także pamiętać, że reklamy w świecie rzeczywistym są już dość „opatrzone”, dlatego, jeśli chcesz skutecznie zwrócić uwagę odbiorcy, muszą być one intrygujące i niebanalne. Postaw na chwytliwe hasła oraz nietypowe środki, na przykład naklejki porozklejane po mieście. Możesz je zaprojektować z pomocą https://naklejkon.pl/. Pamiętaj także, że takie drobne elementy bardzo często zostają w podświadomości konsumentów, a dodatkowo aż 90% przyznaje, że szuka w Internecie informacji o produktach i usługach tych marek, z którymi wcześniej się już zetknęło w przestrzeni offline.

Zdjęcie główne: Startup Stock Photos/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*