Nauka do sesji jesiennej – jak zwiększyć swoje szanse na zdanie egzaminów?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Nauka do sesji jesiennej nie sprawi nam większych problemów, jeżeli zajmiemy się nią stosunkowo wcześnie i będziemy uczyć się mądrze. Nasze szanse na zdanie egzaminów zwiększą się znacznie, jeżeli będziemy uczyć się z dobrych materiałów. Takie znajdziemy między innymi w serwisie notatek.pl.

Dobre notatki to podstawa efektywnej nauki

Nie zaczynajmy się uczyć jeżeli nie mamy kompletnych materiałów. Zacznijmy od przejrzenia swoich notatek, a także skontaktowania się z pracownikiem, który będzie przeprowadzał egzamin w sesji letniej (zdarza się, że egzaminy w sesji jesiennej przeprowadzane są na innych zasadach). Upewnijmy się czy egzamin poprawkowy będzie pisemny czy ustny (każda z tych form egzaminów wymaga nieco innego przygotowania).

Jeżeli uznamy, że nasze notatki nie są najlepsze lub po prostu potrzebujemy dodatkowych materiałów, koniecznie zapoznajmy się z zasobami serwisu notatek.pl. Znajdziemy w nim notatki ze wszystkich przedmiotów jakie są wykładane na polskich uczelniach. Jeżeli w serwisie nie ma materiałów z naszej szkoły, koniecznie przejrzyjmy notatki z analogicznych przedmiotów wykładanych na innych uczelniach.

Swoje notatki warto jest przepisać na komputerze. Dzięki temu będą bardziej czytelne (dodatkowo dla niektórych osób przepisywanie jest skuteczną formą uczenia się). Możemy również podzielić się swoimi notatkami z innymi użytkownikami notatek.pl (pomagając innym nic nie tracimy).

Postanówmy sobie, że będziemy uczyć się regularnie

Osoby przygotowujące się do sesji jesiennej powinny zdawać sobie sprawę, że regularne uczenie się jest najbardziej efektywne, nawet gdy przeznaczamy na nie stosunkowo niewiele czasu. Przykładowo nauczymy się więcej spędzając na nauce pół godziny dziennie przez całe wakacje, niż ucząc się intensywnie przez dwa ostatnie tygodnie.

Regularna nauka ma także tę zaletę, że nie zmusza nas do całkowitej rezygnacji z wakacji. Osoby, które odkładają naukę na ostatnią chwilę zazwyczaj nie mogą cieszyć się przerwą wakacyjną, gdyż podświadomie wiedzą, że nie robią tego co powinny. W rezultacie przez cały czas są zestresowane.

Przeznaczenie jednej godziny dziennie (przy założeniu, że mamy do zaliczenia jeden egzamin w sesji jesiennej) wydaje się zupełnie wystarczające.

Wykorzystujmy różne metody nauki

Zdecydowanie warto jest wykorzystywać różne metody nauki i sprawdzać, które z nich są najbardziej odpowiednie dla nas. Czytanie i zakreślanie kluczowych informacji z pewnością nie może być jedyną metodą nauki, gdyż jest po prostu mało efektywne.

Dobrze jest sporządzać mapy myśli, fiszki. Dla wielu osób idealnym rozwiązaniem okazuje się nauka ze znajomymi, uczenie innych. Starajmy się jak najczęściej wykorzystywać naszą wiedzę w praktyce.

Pamiętajmy, że wiadomości, które zapamiętaliśmy raz nie zostają w naszej pamięci na zawsze. Mamy większe szanse, że zapiszą się one w naszej pamięci długotrwałej, jeśli będziemy je regularnie powtarzać.
Specjaliści z notatek.pl przestrzegają przed uczeniem się na pamięć zagadnień, których nie rozumiemy (niestety wielu studentów popełnia ten błąd). W przypadku gdy nie rozumiemy danego zagadnienia, powinniśmy poczytać o nim więcej. Jeżeli książki nie są w stanie rozwiać naszych wątpliwości, udajmy się na dyżur do pracownika, z którym mieliśmy zajęcia.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*