Duolingo, Memrise, Busuu – aplikacje, które zrobią z Ciebie poliglotę?

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Chcesz nauczyć się języka obcego? Skorzystaj z przydatnych aplikacji, dzięki którym nie musisz nawet wychodzić z domu, by uczestniczyć w kursie. Pomogą Ci szybko przyswoić nowe słówka. Kładą nacisk nie tylko na słuchanie i mówienie, ale również na gramatykę i pisanie. Pozwalają przyswoić prawidłową wymowę i akcent. Sprawdź, którą z nich warto ściągnąć na swój telefon.

Memrise

Logo aplikacji Memrise

To świetna aplikacja, która pozwala przyswoić słownictwo poprzez zabawę. Skierowana jest do osób w każdym wieku. Umożliwia naukę naprawdę wielu różnych języków obcych (dostępne są nawet dialekty afrykańskie!). Możesz tutaj znaleźć zarówno kursy oparte na standardowych podręcznikach, jak i niebanalne listy słówek, które przydadzą Ci się w różnych, codziennych sytuacjach. 

Memrise opiera się na metodzie uczenia polegającej na tworzeniu zabawnych lub dziwacznych skojarzeń z nowymi słówkami. Proponowane kursy często połączone są z memami przesyłanymi przez użytkowników. Jeśli chcesz, w każdej chwili możesz dodać własne! Memy naprawdę pomagają w zapamiętywaniu słówek i pobudzają kreatywność. Możesz też śledzić innych uczniów i rywalizować z nimi. Sprawdź, jakie miejsce zajmujesz w rankingu dla danego kursu. To może Cię zmotywować do działania.

Warto również przypomnieć, że Memrise korzysta z algorytmu powtarzania słówek w konkretnych odstępach czasu. Oblicza, kiedy i jak często należy sprawdzić każde słowo, a aplikacja w odpowiednim czasie wyśle Ci powiadomienie na telefon.

Babbel

Logo aplikacji Babbel

Aplikacja Babbel przypomina tradycyjny kurs języka obcego. Minimalistyczny układ sprawia, że nauka nowego języka nie przytłacza i nie zniechęca. Każda lekcja zawiera tłumaczenia, odmiany słówek lub fraz, obrazki oraz praktyczne informacje. Do każdego zwrotu dołączona jest prawidłowa wymowa. Możesz również zobaczyć, w jakich sytuacjach używa się nowych słów.

Lekcje trwają zazwyczaj 15 minut, dzięki czemu nie będziesz miał problemu z umieszczeniem ich w swoim harmonogramie. Z kolei moduł Moja Aktywność umożliwia śledzenie swoich postępów.

Duolingo

Logo aplikacji Duolingo

Duolingo skupia się na czytaniu, pisaniu i wymowie, rzucając Ci wyzwanie poprzez szereg zabawnych zadań. To niesamowite, jak szybko możesz opanować podstawy, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Ponadto w każdej chwili możesz wrócić do poprzednich lekcji i popracować nad swoimi słabymi punktami. Aplikacja pozwala utrzymać motywację dzięki częstym przypomnieniom i nagrodom za postępy w nauce. Urocza maskotka sowa przeprowadzi Cię przez kolejne lekcje, poprawiając humor.

Krótkie ćwiczenia przypominają grę. Aplikacja nie ogranicza liczby języków, których możesz się uczyć w tym samym czasie. Pamiętaj, by regularnie powtarzać słownictwo, a nie skupiać się tylko na nowych słówkach. Możesz też słuchać krótkich opowieści, by sprawdzić, w jakim stopniu je rozumiesz.

Ważną informacją jest fakt, że większość kursów dostępna jest w języku angielskim, dlatego proponujemy wybór tej aplikacji przede wszystkim osobom, które znają ten język w stopniu przynajmniej podstawowym.

Busuu

Logo aplikacji Busuu

Ta aplikacja opiera się o nauczanie maszynowe, dzięki czemu doskonale naśladuje tradycyjne zajęcia. Busuu współpracuje z doświadczonymi native speakerami, którzy nauczą Cię prawidłowej wymowy słówek. Aplikacja proponuje nie tylko tryb online, lecz także offline. Dzięki temu możesz z niej korzystać, nawet jeśli chwilowo nie masz dostępu do Internetu. 

Rejestrując się do Busuu, zaznaczasz język, którego zamierzasz się nauczyć. Aplikacja pomoże Ci określić, na jakim poziomie zaawansowania jesteś i Twoje główne motywacje. Następnie ustalasz dzienny cel nauki. Jeśli wybrałeś płatną subskrypcję, Busuu przygotuje dodatkowo odpowiedni plan, który pomoże Ci osiągnąć sukces. Na przykład, jeśli zamierzasz uczyć się angielskiego trzy razy w tygodniu po 10 minut, będziesz się nim dobrze posługiwał po około ośmiu miesiącach. Z pewnością przypadnie Ci do gustu także przejrzysty, jasny układ aplikacji.

HelloTalk

Warto jeszcze wspomnieć o (chyba nieco mniej znanym) HelloTalk. Dzięki tej aplikacji możesz poćwiczyć mówienie w języku obcym. Dodatkowo aplikacja zmniejsza stres związany z rozmową w czasie rzeczywistym. Możesz znaleźć native speakerów i podyskutować z nimi na czacie podobnym do WhatsApp. Wysyłaj i odbieraj wiadomości głosowe i tekstowe.

Logo aplikacji Hello Talk

Co ważne, użytkownicy mogą wzajemnie korygować swoje wiadomości za pomocą wbudowanego narzędzia. Aplikacja proponuje system tłumaczenia, dzięki czemu unikniesz momentów, w których naprawdę chcesz coś przekazać, ale brakuje Ci słówka. Przy okazji możesz zapisać ulubione frazy. 

Jak zatem widać: dla każdego coś dobrego. Najważniejsze, by wybrać taką aplikację, która najlepiej koresponduje z Twoim stylem nauki, ale też czasem, który możesz na nią przeznaczyć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*