Motywacja w pracy na produkcji

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Sytuacja na rynku pracy ostatnimi laty jest szczególnie dynamiczna. Jeszcze rok temu, w szczycie pandemii panowało przekonanie, że tak zwany „rynek pracownika” się skończył. Jednak dziś inaczej patrzymy na sytuację pracodawców i pracowników. Pensje wzrosły, przedsiębiorcy znów prześcigają się w oferowanych benefitach, a kandydaci mogą wybierać spośród wielu ofert. A jak ten trend wpływa na środowisko produkcyjne? Sprawdźmy na przykładzie firmy Bridgestone – jednej z większych graczy w polskiej branży produkcyjnej.

Zrealizowanie celu jako dodatkowy motywator

Każdy pracownik produkcji ma realny wpływ na materiał, który wychodzi z fabryki. Niezależnie od branży, produkowanego materiału czy konkretnego stanowiska, każdy członek załogi, nawet pośrednio, decyduje o jakości wytwarzanych towarów. To pracownicy produkcji najlepiej znają finalny produkt, który jest oferowany przez producenta. Ich praca, nawet ta powtarzalna i z pozoru przewidywalna, wpływa na wartość wyrobu. Dla przykładu, każda opona marki Bridgestone przechodzi przez szereg punktów kontrolnych, wiele par oczu i rąk. Funkcjonuje tu sprawna organizacja, w ramach której każdy ma ściśle określone zadania, by wspólnie wyprodukować bezbłędne, modelowe ogumienie samochodowe. Za pracę zgodną ze standardami, pracownik produkcji może liczyć na premię uznaniową. Liczona jest także nagroda za frekwencję. 

Umowa o pracę i stałe atrakcyjne wynagrodzenie, to standard firmy. Dodatkowo, zaangażowany i sumienny pracownik może liczyć na awans na wyższe stanowisko, np. lidera zespołu. To właśnie w działach produkcji struktura organizacyjna stanowisk jest najbardziej wieloszczeblowa. Bridgestone Stargard oferuje szkolenia, daje możliwość rozwoju i podnoszenia swoich kompetencji. Chętnie wspiera swoich pracowników w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności. Niewątpliwie jasno określone cele mają wpływ na motywację i chęć do pracy. Każdy chce czuć się potrzebnym, mieć świadomość, że jego praca jest istotna i doceniana. 

Towarzyszące korzyści, czyli pakiet benefitów dla wszystkich pracowników

Dla każdego istotne są takie wartości jak zdrowie i bezpieczeństwo. Pracownicy Bridgestone mogą korzystać z prywatnej opieki medycznej i grupowego ubezpieczenia na życie. Ważną kwestią jest także zapewnienie sobie spokoju i komfortu na emeryturze, dlatego w benefitach firmy znaleźć można także Pracowniczy Program Emerytalny, który jest dodatkowym źródłem dochodów na czas po zakończeniu aktywności zawodowej. 

Szukający pracy w Stargardzie nie muszą pochodzić tylko z tego miasta. Bridgestone oferuje także dodatek transportowy, czyli dopłatę do dojazdów do pracy, uzależnioną od odległości zamieszkania do siedziby firmy. Pracownicy cenią sobie także możliwość zakupu opon na bardzo preferencyjnych warunkach czy korzystanie z usług telekomunikacyjnych w promocyjnych pakietach. Można powiedzieć, że taki pracodawca ma na uwadze nie tylko aspekt zawodowy, ale także dobro prywatne pracowników, ich rozwój i kondycję. Praca na produkcji to niewątpliwie wymagające i ciężkie zajęcie, jednak daje ona dużo satysfakcji, a główną motywacją do jej podjęcia nie musi być tylko atrakcyjne wynagrodzenie.

Zdjęcie główne: materiał od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*